Kulspetspenna med blått bläck. Hylsan på den här pennan är tillverkad av återvunna mjölkkartonger. Klämman, tryckknappen och pennspetsen är tillverkade av polylaktid (PLA). PLA är ett biologiskt nedbrytbart material tillverkat av majsstärkelse som produceras av växter så det är naturligt och förnybart. På grund av användningen av återvunnet material kan små ojämnheter i materialet vara synliga. Detta ger produkten ett unikt utseende.
| Material | Återvunna mjölkkartonger |
| Längd | 14 cm |
| Diameter | 1 cm |
| Vikt | 6 g |
| Volym | 0.5236 m3 |
| Diskmaskinssäker | Tål inte diskmaskin |
| Batterier | Inkluderar inte batterier |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |