Bullet Black Clip är en av Fisher Space Pen's mest populära rymdpennor. Originalet tillverkades redan 1948 och var det första kulspetspennan i Fisher-sortimentet. Bullet Black Clip är tillverkad i svartlackerad mässing och har ett avtagbart svart klips. Pennan har en stilren design och ligger välbalanserad i handen vid skrift. Med huven på är pennan diskret elegant och enkel att förvara. Patronen är både trycksatt och lufttät vilket ger ett omedelbart jämnt bläckflöde och ett bläck som inte torkar ut på över hundra år. Patronen klarar också att skriva på de flesta underlag, samt under vatten, upp-och-ner, i extrem hetta/kyla, och i rymden förstås!
| Ursprungsland | USA |
| Vikt | 20g |
| Längd | 95/133mm |
| Förpackning | I Moonbox presentatui |
| Refill | 1,1mm Metal Parker Style BP |
| Bläckfärg | Svart |
| Skrivlängd | 4000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| EAN | 747609 844450 |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: 400BCLProdukttyp: MetallpennaStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |