Bullet Black är en av Fisher Space Pen's klassiska rymdpennor. Originalet tillverkades redan 1948 och var det första kulspetspennan i Fisher-sortimentet. Genom åren har modellen hyllats många gånger som ett enastående exempel på industrikonst. Bullet Black har en elegant, stilren design och är tillverkad i svartlackerad mässing. Pennan har en trycksatt, lufttät patron med ett tixotropiskt bläck som gör att den klarar att skriva på de flesta ytor, liksom under vatten, upp-och-ner, i hetta och kyla och inte minst i rymden såklart!
| Ursprungsland | USA |
| Vikt | 19g |
| Längd | 95/133mm |
| Förpackning | I Moonbox presentatui |
| Refill | 1,1mm Metal Parker Style BP |
| Bläckfärg | Svart |
| Skrivlängd | 4000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| EAN | 747609844443 |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: 400BProdukttyp: MetallpennaStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |