Iqoniq

IQONIQ Kruger relaxed fit sweatshirt i återvunnen bomull

Unisex relaxed fit sweatshirt tillverkad av 100 % bomull, 50% återvunnen och 50% ekologisk, i 340 G/M². Tröjan har nedhasade axlar, rundad hals, bredare långa ärmar och 2x2 ribb. Insidan är mjukborstad fleece för extra komfort. Användningen av äkta återvunnet och ekologiskt material och påståenden om miljöpåverkan garanteras, genom användning av AWARE disruptiva fysiska spårare och blockkedjeteknik. Genom att skanna QR-koden får du tillgång till ett digitalt produktpas. 2% av intäkterna från varje såld produkt kommer att doneras till Water.org. Produkten är OEKO-TEX® STANDARD 100 Centexbel certifierad. På grund av återvunnet garns natur kan orenheter och färgvariationer förekomma.

• 100 % bomull; 50 % återvunnen och 50 % ekologisk bomull
• Fullständigt spårbar och blockkedjeverifiering av AWARE?
• Digitalt produktpass och uppgifter om miljöavtryck
• Unisex och 4-säsonger



Till digitalt produktpass »

Svart

Storlek & Antal

XXS

XS

S

M

L

XL

XXL

XXXL
24.65 KG

24.65 KG

Antal 3
Pris/st 293,00



Nuvarande XXS 88
Nuvarande XS 163
Nuvarande S 546
Nuvarande M 1063
Nuvarande L 1634
Nuvarande XL 683
Nuvarande XXL 185
Nuvarande XXXL 59

kr

exkl. moms.

Alltid personlig service
Vid tryck får du alltid ett gratis korrektur innan beställningen blir bindande



Storlek 73.5 x 64 x 1 cm
Vikt 555g
Tryckyta 100 x 100 mm
Material 50 % återvunnen och 50 % ekologisk bomull
Ursprungsland BGD
Product Compliance Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter, Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans
Spårbarhet AWARE Physical
Social Compliance BSCI
GPSR-Information https://wear-iqoniq.com/contact/
product@xdconnects.com
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original.


Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se

Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.

Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.

Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.


Skicka en fråga



Liknande produkter

Behöver du hjälp? Vi hjälper dig gärna!

Ring

040 671 00 05
08 673 01 55

Chatta

Starta en chat så hjälper vi dig.

Maila

info@connectmarketing.se order@connectmarketing.se