Denna begränsade upplaga av manchesterskjortan är tillverkad i ett "Micro Cord"-väv med förbättrad struktur, vilket resulterar i en mjuk och bekväm känsla. Den finns i tre färger med knappar i hornimitation och en mjuk dold button-down krage. Som alltid kommer J.Harvest & Frost-skjortor med delat ryggok. Kombinera med en avslappnad blazer eller en overshirt, och din Smart Casual-look är komplett. Tailored Fit för män är precis mitt emellan Slim Fit och Regular Fit.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 899,00 |
| L 41/42 | 2 |
| M 39/40 | 3 |
| S 37/38 | 38 |
| XL 43/44 | 3 |
| XS 35/36 | 9 |
| 4XL 49/50 | 6 |
| XXL 45/46 | 13 |
| XXXL 47/48 | 20 |
| Material | 97% bomull, 3% elastan , 132 g/m2. Easy Care-behandling. |
| Modell | Herr |
| Vikt | 132 g/m² |
| Passform | Tailored |
| Fickor | Inga fickor |
| Stängning | Knappar |
| Tvättråd | Maskintvätt 40 graderTorktumla ejTål inga vätskor som är starkare än perkloretylenBlekning är inte tillåtetStrykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader |
| Certifikat | SE 23-303 RISE |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |