Precision eller skydd™ Få båda delar i denna banbrytande arbetshandske som kombinerar fantastisk fingertoppskänsla och imponerande skydd. Bekväm, flexibel och förstärkt där det behövs. EN 388.
• Åtsittande passform för lättare precisionsarbete och mjuk mudd av ventilerande airprene-material
• Konduktiv fingertoppssida för enkel åtkomst och användning av touchskärmar och svettband i frotté vid tummen för ökad komfort
• Insida av luftigt och slitstarkt Chamude®-material och elastisk ovansida för enastående komfort och rörelsefrihet
• Vadderad insida, gummiknoppar på tummen och förstärkt vaddering över knogar och pekfinger ger ökat skydd
• Silikonmönstrad insida för perfekt grepp
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 495,00 |
| EAN | 7332515154224 |
| Material | 66 % polyamid, 17 % polyester, 8 % gummi, 5 % polyuretan, 4 % bomull |
| Vikt | 0.07 kg |
| Ursprungsland | Id |
| Längd | 310 mm |
| Bredd | 115 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Volym | 1.07 l |
| Innovation | Light and flexible gloves with emphasis on dexterity and fit, Conductive material for easy use of smartphone, |
| Certifikat | EN 388 - Protective gloves against mechanical risks |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |