Ärm med skärskyddsnivå B. 13 gg stickning med Kevlar®-fiber, polyester, spandex och stålfibergarn. För allroundarbete, godkänd för hantering av livsmedel och tål kontaktvärme upp till 100?C. Med unikt handfäste för bra passform och enkel på- och avtagning av handskar. Används tillsammans med lämplig handske för fullt skydd.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 157,00 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 7 - 10 |
| Längd | 420-490 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.000 kg |
| Bunt vikt | 0.260 kg |
| Kartong vikt | 3.100 kg |
| Certifikat | Oeko-Tex® Standard 100 (SE 14-214) |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |