Avancerat knäskydd för dig som ofta arbetar på knä. Det här lätta, flexibla och slitstarka knäskyddet minskar belastningen och förbättrar komforten i det dagliga arbetet.
• Knäskydd typ 2, nivå 1 enligt EN 14404
• EVA-material
• Lätt och flexibelt
• Kompatibelt med KneeGuard™-systemet
• Passar i knäfickorna på alla Snickers Workwears byxor
| EAN | 7332515025685 |
| Material | 50 % EVA, 50 % polyeten. |
| Vikt | 0.15 kg |
| Ursprungsland | Se |
| Längd | 280 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Volym | 2.5 l |
| Innovation | This product has a Registered Community Design (RCD), or national design registrations. |
| Certifikat | EN 14404 ? Knäskydd |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |