XD Collection®

Impact AWARE RPET basic ryggsäck m. rullstängning

Ingen greenwashing, utan fakta om hållbarhet! Denna 300D RPET basic ryggsäck m. rullstängning är med AWARE spårämne. Genom att använda AWARE disruptiva fysiska spårämne och blockchain-teknologi kan vi bevisa vårt påstående om att genuint återvunna material använts och att vatten har sparats. Spara vatten och använd genuint återvunna tyger. Med fokus på vatten, 2% av intäkterna för varje såld Impact-produkt kommer att doneras till Water.org. Denna ryggsäck med rullstängning har en stilren design och en perfekt storlek för dina tillhörigheter. Denna väska har återanvänt 11.6 0,5L PET-flaskor. Vattenbesparingen är baserad på en jämförelse med traditionellt material och baserad på LCA data publicerad av Textile Exchange i deras Material Snapshots 2016.

Till digitalt produktpass »

Svart

Storlek & Antal


Minsta antal: 5 st
1.2 KG

1.2 KG

Antal 5 100 250 500 1000 1500
Pris/st 195,00 190,00 185,00 180,00 176,00 173,00



Nuvarande 11279
Nästa Leverans : 2025-03-24 3000

kr

exkl. moms.

Alltid personlig service
Du får ett korrektur innan beställningen blir bindande



Storlek 31.5 x 14.5 x 46 cm
Vikt 220g
Tryckyta 200 x 200 mm
Material rPET
Compliance Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans
Spårbarhet AWARE
Social audit BSCI
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original.


Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se

Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.

Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.

Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.


Skicka en fråga



Liknande produkter

Behöver du hjälp? Vi hjälper dig gärna!

Ring

040 671 00 05
08 673 01 55

Chatta

Starta en chat så hjälper vi dig.

Maila

info@connectmarketing.se order@connectmarketing.se