Dagens breda palett av öltyper, smaknyanser och ursprung har gjort det självklart för ölentusiaster att intressera sig för hur själva glaset bidrar till helhetsupplevelsen. Med Beer har Erika Lagerbielke och Orrefors skapat en serie där varje glas är formgivet för att samspela med och framhäva pilsner, IPA och mer därtill. Serien lanserades 2014.
| Material | Kristallglas |
| Designer | Erika Lagerbielke |
| Serie | Beer |
| Volym | 47 cl |
| Vikt | 0.24 kg |
| Bredd | 8.5 cm |
| Höjd | 16.7 cm |
| Längd | 8.5 cm |
| Tvättråd | Tål maskindisk |
| Ursprungsland | SK |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |