Måste vi verkligen göra sådan skillnad mellan festlighet och vardag- Den här kollektionen är sprungen ur tanken att varje ny dag är värd att fira. Line är munblåst på Kosta Glasbruk i Småland och har ett lika elegant uttryck idag som när kollektionen såg dagens ljus 1982. Då som nu läggs kronan på verket - den ikoniska spunna glastråden som givit kollektionen dess namn - på för hand, i stolt svensk hantverkstradition.
Line består av en karaff och flera olika glas: vin, tumbler, martini, gin tonic, konjak, champagne, öl och snaps.
| Material | Kristallglas |
| Designer | Anna Ehrner |
| Serie | Line |
| Volym | 15 cl |
| Vikt | 0.15 kg |
| Bredd | 5.5 cm |
| Höjd | 24 cm |
| Tvättråd | Handdisk, Tål ej maskindisk |
| Ursprungsland | SE |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |