Ett stycke blomsteräng. Det är både inspirationen till och uttrycket hos Meadow, en serie vaser som gör sig lika väl på egen hand som med ett fång rosor. Eller tulpaner, en blyg bukett, en ensam blomma, en väl vald gren. Allt klär en vacker vas.
Meadow är tillverkad med en glaskrossteknik där vaserna rullas i färgat glaskross medan de fortfarande är glödheta. Skärvorna smälter in och blir en integrerad del av själva glaset, och ingen vas blir den andra lik. Det organiska mönstret i kombination med de raka linjerna skapar en lekfull helhet som framhäver hantverket, medan vasens form framhäver blomsterprakten den omfamnar.
| Material | Kristallglas |
| Designer | Sara Persson |
| Serie | Meadow |
| Vikt | 1.91 kg |
| Bredd | 20 cm |
| Höjd | 19.5 cm |
| Längd | 20 cm |
| Tvättråd | Handdisk |
| Ursprungsland | TR |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |