Ett vänligt vakande öga där glasets unika rörelse skapar liv. Arbetet med kristallen är ett sätt att se och upptäcka hur denna magiska ”vätska” tar form. Anfångad på fri hand klipps en liten pärla av glas på glasblåsarpipan, som sedan kommer få en återklang i det slutliga objektets kant. Färgen möter sedan en annan ton som blåses från motsatt håll. Så skapas en Vision att bruka. Serien av Göran Wärff, som ingår i Kosta Boda Artist Collection, lanserades 2008.
| Material | Kristallglas |
| Designer | Göran Wärff |
| Serie | Vision |
| Vikt | 5 kg |
| Bredd | 15.6 cm |
| Höjd | 25.5 cm |
| Längd | 15.6 cm |
| Tvättråd | Torka med mjuk trasa |
| Ursprungsland | SE |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |