Hållbart stort badlakan i spakvalitet, 500 gram vilket gör den härligt tjock, silkeslen och mjuk mot huden. Denna lyxiga Ukiyo handduk är mjuk, snabbtorkande och har en hög absorbtion. Handduken innehåller 30% återvunnen bomull. Med AWARE spårämne som bevisar användandet av återvunnen bomull. Varje handduk sparar 1453,1 liter vatten. 2% av intäkterna för varje såld Impact-produkt kommer att doneras till Water.org. Går att tvätta i maskin. Tillverkad i Portugal.
• Tillverkad av återvunna material
• Tillverkad med AWARE? spårämne
• Denna handduk sparade 1453,1 liter vatten
• Impact savings are based on reliable LCA data from Textile Exchange
• 2% av vinsten från varje såld produkt doneras till Water.org
Till digitalt produktpass »
4.27 KG
| Antal | 3 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 257,00 | 250,00 | 243,00 | 236,00 | 232,00 | 227,00 |
| Nuvarande | 159 |
| Nästa Leverans : 2026-07-07 | 1206 |
| Storlek | 140 x 70 x 2 cm |
| Vikt | 490g |
| Tryckyta | 200 x 120 mm |
| Material | Bomull,Återvunnen bomull |
| Ursprungsland | PRT |
| Product Compliance | Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | SMETA |
| GPSR-Information |
https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
Hur beställer jag?
Du beställer lättast i vår webbshop. Den är mycket enkel att använda. Där laddar du upp din tryckfil. Det går också bra att maila din beställning till info@connectmarketing.se
Får jag en skiss?
Självklart! Du får alltid godkänna en skiss och en offert innan din beställning blir bindande. Vill du se en skiss nu direkt? Skicka då bara din logga till oss och du har skissen hos dig inom någon timme.
Kan jag få ett prov?
Inga problem! Beställ gärna ett prov från oss. Vid order krediterar vi ditt prov.
Hur betalar jag?
Betalning sker mot faktura 20 dagar efter kreditprövning. Fakturering sker efter leverans. Kortbetalning är möjligt.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |